Donanım

Optik Tarama
ZEISS COMET 6 16 Mp
ARPROM optik ve koordinat ölçümleme cihazları olarak Türkiye’nin en donanımlı firmasıdır. Optik tarama hizmetini Zeiss Comet 6 cihazı ile veriyoruz. 16 Mp çözünürlükte sistem ile Mikro lenslerde obje üzerinde 17 mikron varan detayları ekrana taşıyabiliyoruz. 80, 150, 250, 400, 700 ve 1200 mm, 6 takım ölçme hacmi (FOV) ile objeleri en ideal mercek takımı ile tarıyor, mükemmel hassasiyetler elde ediyoruz.

Fotogrametri
Boyu 2 metreyi geçen parçalarda optik tarama öncesi mutlaka Fotogrametri uygulaması yapıyoruz. Bu şekilde 5 metreküpe kadar iş parçalarına optik ölçüm uygulayabilmekteyiz. 1250 ve 750 mm olmak üzere 2 set kalibrasyon bar mevcuttur. Ayrıca sadece türbin kanatlarının yüksek hassasiyette kopyalanabilmesi için bir takımda 125 mm referans bar mevcuttur.

FARO Lazer Tracker
FARO Vantage tracker ile boyu onlarca metreyi bulan büyük objelerin koordinat ölçümlerini yapmaktayız. Lazer teknolojisinin getirdiği hassasiyet ile yarı çapı 80 metre olan bir küre kapağında ölçüm 78 mikrona varmaktadır. Tracker ile tezgah kurulumu, CNC kalibrasyon, CAD ölçüm, Fikstür ölçümleri yapmaktayız.

FARO EDGE 2.7 Ölçme Kolu
FARO ölçme kolu EDGE ile çapı 2.70 m olan küre kapağı içinde koordinat ölçüm yapmaktayız. Tezgah üzerindeki parçaların denetlenmesi veya fikstür ölçümlerinde çok seri olarak yüksek hassasiyetlerde sonuçlar almaktayız.

Siemens NX : En gelişmiş CAD yazılımlarından NX ile CAD verileri hazırlamaktayız. 3 adet NX bulunmaktadır. Geomegic: Fiziksel CAD verileri Geomagic ile tamamlamaktayız.
COLİN ve Inspect Plus : Kalite kontrol yazılımı olarak Zeiss COLIN ve Inspeckt Plus yazılımını kullanmaktayız. 2 adet COLİN bulunmaktadır.