OPTİK METROLOJİ

Kullandığımız sistem, ölçümleme değerlerimiz ve uygulama standartlarımız ile yüksek hassasiyet ve formlarda iş parçaları ölçümüne talibiz.

Optik ölçüm teknolojisi ile “ilk parça” muayenesini hızlı, güvenli ve düşük maliyetler ile gerçekleştiriyoruz.  Yöntem ile iş parçasında ki çekme ve deformasyonlar bir form bütünlüğü içinde ele alıyor, sayısal ve hacimsel muayene referans CAD veriye göre daha iyi yorumlanıyor, yenileme/düzeltme çalışmalarına esas daha sağlıklı raporlama sunuyoruz.
Teknik olanaklarımız bu teknolojinin izin verdiği en yüksek seviyede. Şimdiye kadar erişilebilmiş en yüksek 16 Mb çözünürlükte kameralar ile 4 mm çapında bir parmak frezenin 0,1 mm çapında köşe radyüsünü veya 2 metreye varan bir araç tamponu 0,02 mm hassasiyet ile ölçmekteyiz.
Mikro lensler ile detay hassasiyetimiz 17 mikron!

Her türlü yüzey veya köşeye ulaşabiliyor, prob hatalarını ortadan kaldırıyor, yüksek hız ve hassasiyet sunuyoruz.
Araç kaporta parçaları gibi serbest/karmaşık geometriler veya form/performans ilişkisi olan türbin kanadı, pervane gibi parçalar ya da dişli çark gibi kurallı geometrilerde başarı ile uygulanmaktadır. Bu özellikleri ile hemen her sektör ve her imalat türü için uygulanma alanı bulmaktadır. Denilebilir ki sanayide bu teknoloji ile ölçülemeyecek diğer deyişle bilgisayar ekranına aktarılamayacak –sayısallaştırılamayacak- hiçbir form/şekil kalmamaktadır. Bu itibarla beyaz ışık yöntemi ile optik ölçüm bize göre endüstride bir mini devrimdir.
Teklif mektubumuzda projedeki hassasiyeti belirtiyor, talep edildiğinde de uluslararası onaylı sertifika bilgilerini birlikte veriyoruz. Boyu 2 metreyi geçen parça ve kalıplarda mutlaka fotogrametrik koordinatlar elde edildikten sonra optik ölçüme geçiyor, data güvenilirliğimizden bir taviz vermemiş oluyoruz.